Czas czytania to około 7 minut.
W tym artykule dowiesz się:
- Kto jest winny złej retencji i dlaczego sztuczne rzęsy przedwcześnie wypadają.
- Co zrobić, jeśli błąd był po Twojej stronie.
- Jak zapobiec przedwczesnemu usunięciu rzęs przez klientkę.
- Najważniejsze 3 punkty, o których należy pamiętać, jeśli rzęsy mają się trzymać tak jak powinny!
Dlaczego sztuczne rzęsy przedwcześnie wypadają?
Przedwczesne wypadanie - to dla stylistek rzęs moment, gdy w zestawie, który poza tym jest perfekcyjny, sztuczna rzęsa już po kilku dniach opuszcza swoje miejsce - nawet jeśli powinna się jeszcze ładnie trzymać na miejscu.
Ale co zrobić, gdy Twoja klientka przyjdzie na „szybkie uzupełnienie” a w dniu D zobaczysz, że ma takie luki w rzęsach, że od razu możesz zrobić cały zestaw od nowa?
Czyja to wina?
„To na pewno wina klientki! Na pewno zaraz po aplikacji poszła do sauny, poszła popływać, nie dbała o rzęsy albo używała kosmetyków na bazie olejków.”
WCALE NIE! No tak, oczywiście, klientka mogła – świadomie lub nie – spowodować szybką utratę rzęs. Ale smutna prawda jest taka, że znacznie częściej błąd tkwi gdzieś w procedurze pracy stylistki rzęs.
W idealnym przypadku sztuczne rzęsy powinny wypadać dopiero z naturalnymi rzęsami. Naturalne rzęsy zachowują się tak samo włosy. Każda klientka będzie miała inną długość, gęstość, jakość i będą jej one rosły szybciej oraz wypadać z inną częstotliwością. Jednak przeciętnie żywotność naturalnych rzęs wynosi około jednego miesiąca. Jak to zrobić, aby sztuczne rzęsy naprawdę wytrzymały nawet cztery tygodnie bez żadnych problemów?
Polecam: Klientka zwierzyła Ci się, że traci naturalne rzęsy, a wraz z nimi sztuczne rzęsy znacznie bardziej niż zwykle i nie wie dlaczego? Przeczytaj mój artykuł Dlaczego wypadają mi rzęsy i co z tym zrobić. To może Ci pomóc!
A co jeśli błąd leży po stronie stylistki rzęs?
Gdzie szukać głównych przyczyn słabej retencji, które powstają już w salonie? Musisz zwrócić uwagę na te trzy rzeczy. Czytaj dalej.
- Chodzi głównie o przygotowanie naturalnych rzęs.
- Ale ważny jest też o klej i praca z nim.
- Problem może dotyczyć też samej aplikacji sztucznych rzęs.
Błędy w przygotowaniu naturalnych rzęs
Przygotowanie rzęs do przedłużania nie jest czymś, co można po prostu pominąć, tylko dlatego, że rzęsy klientki wyglądają na czyste. Wszystkie cieszymy się, gdy klientka przychodzi na wizytę ze zrobionym demakijażem. Ale nawet jeśli nie ma makijażu, to na naturalnych rzęsach i wokół oczu nadal jest mikroskopijna warstwa starej skóry, kurzu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. A na takiej „bazie“ nawet najlepszy klej po prostu nie będzie trzymał. Nie bez powodu mówi się, że doświadczona stylistka rzęs przygotowuje rzęsy 10-15 minut, a niedoświadczona jest gotowa w 5 minut.
Więc powtórzmy jeszcze raz:
-
1. Jeśli przychodzi do Ciebie klientka ze zrobionym makijażem, nie bój się dać jej wacików i płynu do demakijażu lub płynu micelarnego (które nie są na bazie oleju) i poprosić aby zmyła makijaż. Będzie wygodniej dla was obu i zauważalnie zaoszczędzi wam czasu.
-
2. Dokładnie oczyszczamy rzęsy, oczy i okolice oczu klientki za pomocą Pianki do czyszczenia Lashes PRO . Jeśli sytuacja tego wymaga, nie wahaj się powtórzyć aplikacji pianki dwa lub trzy razy, aż będziesz mieć pewność, że rzęsy i okolica są idealnie odtłuszczone i czyste. Nie zapomnij spłukać pianki po każdej aplikacji a na koniec dokładnie wysuszyć rzęs.
Wskazówka: Świetna do drugiego kroku jest drewniana szczoteczka, którą w ofercie Lashes PRO otrzymujesz gratis wraz z pianką do czyszczenia. Jest miękka, z jej pomocą pianka bardzo dobrze się aplikuje i dociera tam, gdzie jest potrzebna.
-
3. Oczyszczone i wysuszone rzęsy są gotowe do aplikacji Primer-a. Odwadnia on rzęsy (usuwa ewentualne resztki tłuszczu) i równoważy ich pH, stwarzając tym samym doskonałe warunki do przymocowania sztucznych rzęs za pomocą kleju. Bądź spokojna, Primer Lashes PRO nie wysusza niepotrzebnie rzęs, ponieważ dzięki swojemu składowi również je odżywia. Dlatego jest odpowiedni nawet dla klientek o suchej skórze.
Wskazówka: Do nakładania primer-a polecam użyć mikroszczoteczek, zwłaszcza tych z giętką końcówką, które pięknie obejmują rzęsy ze wszystkich stron i pokrywają płynem całą długość rzęsy od nasady aż po końcówki. Mikroszczoteczki nadają się również do nakładania pianki do czyszczenia. Znajdziesz je również w wybranych, korzystnych zestawach Lashes PRO - więc zawsze warto ich mieć pod dostatkiem.
Jeśli zlekceważysz te trzy kroki – a nawet tylko jeden z nich – to będziesz miała, a właściwie Twoja klientka, złą retencję. A potem nic dziwnego, że rzęsy opadają jak jesienne liście…
Błędy dotyczące kleju do rzęs i pracy z nim
Zdradzę Ci sekret. Są różne kleje - szybkie lub wolniejsze, dobre i wysokiej jakości, jak również te trochę gorsze. Ostatecznie jednak nie chodzi tylko o to, jaki rodzaj kleju masz, ale przede wszystkim o to, czy wiesz, jak z nim pracować .
Każdy klej ma swoją specyfikę i każdy „zachowuje się” trochę inaczej. Problem pojawia się, gdy sprzedawca nie doradzi Ci dokładnie, czego dany klej „potrzebuje”. I możesz wyrzucić do kosza drogi i dobry skądinąd klej, ponieważ rzęsy wcale a wcale się do niego nie przyklejają.
Na szczęście ja powiem Ci, jak pracować z klejem Lashes PRO aby zawsze dobrze trzymał. Tylko jeden artykuł i nigdy nie będziesz mieć problemów z retencją. Przeczytaj mój artykuł 5 zasad pracy z klejem .
Błędy podczas aplikacji sztucznych rzęs
Masz świetny klej i pracuje Ci się z nim bajecznie. Czas schnięcia jest idealny i odpowiada Ci pod każdym względem, ale rzęsy i tak opadają?
Może po prostu nie dajesz klejowi wystarczającej przestrzeni - dosłownie. Utworzone połączenie pomiędzy sztuczną a naturalną rzęsą musi mieć w przybliżeniu około 2 mm.
Ale linijkę możesz wyrzucić, bo ci, którzy pracują z naszymi wachlarzykami, nie muszą niczego mierzyć ani szacować. Wszystki powie Ci stopka przy wachlarzyku Lashes PRO, która ma odpowiednią długość.
Mierzą właśnie około 2 mm, dzięki czemu praca z nimi jest jeszcze łatwiejsza. Obszar wąskiej stópki wachlarzyka zapewni wystarczająco dużo miejsca na ładne mocne połączenie. Oczywiście, nawet jeśli długość stópki jest o włos mniejszy lub większy, to nie ma to znaczenia. Powierzchnia połączenia sztucznej i naturalnej rzęsy nigdy nie powinna być mniejsza niż 1 mm. W takim przypadku sztuczna rzęsa zwykle nie pozostanie na miejscu dłużej niż kilka dni.
Rada na koniec: Pamiętaj o prawidłowym osadzeniu rzęs, jak pokazano na zdjęciu. Sztuczne rzęsy nie mogą dotykać powieki i zawsze powinny pięknie przylegać do naturalnych rzęs.
A co jeśli błąd leży po stronie klientki?
Jeśli jesteś przekonana, że klientka rzuca sobie kłody pod nogi i za przedwczesne wypadanie sztucznych rzęs odpowiada niewystarczająca pielęgnacja z jej strony, to najprawdopodobniej czas przypomnieć jej o podstawach.
Omów z nią szczegółowo 6 zasad, jak prawidłowo dbać o przedłużone rzęsy a przed wyjściem z salonu nie zapomnij zaproponować jej naszej delikatnej Pianki do czyszczenia rzęs ze szczoteczką (którą znajdziesz również w korzystnym zestawie) oraz Szczoteczki do rozczesywania rzęs w opakowaniu ochronnym. Potem już wszystko zależy od niej. :)
Życzę Wam mocnych połączeń, a jeśli chcesz więcej porozmawiać na ten temat ro znadziesz mnie na Facebooku Lashes PRO.
Interesuje Cię więcej wskazówek na temat tego, jak poprawić trwałość sztucznych rzęs? Sprawdź ten artykuł, w którym skupiam się bezpośrednio na 10 wskazówkach dotyczących doskonałej retencji.
Polecam do przeczytania: