Wesela, baseny, grille, podróże, kremy do opalania, wakacje, upał, mokro, słona woda... Lato w pełni a dotychczas niezawodny klej do rzęs nagle zupełnie nie chce z Tobą współpracować. Czyżby letni klimat i hulanki miały z tym coś wspólnego?
Na to wygląda. Lato niesie z sobą 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy przedłużaniu rzęs!
Zaczęło się lato i twój klej oszalał? Rzęsy nie chcą się trzymać, choć stajecie z klientką na głowie a dotychczas przyjemna praca nagle stała się nocnym koszmarem z niepewnymi wynikami.
Twoje klientki chcą zrobić rzęsy przed wyjazdem na wakacje, masz pełny kalendarz i sama nie możesz się doczekać zasłużonego urlopu - dlaczego więc to się dzieje właśnie teraz?!
Punkt numer 1: To wina ciepła!
Każdy klej do rzęs - aby działał prawidłowo - potrzebuje jak najbardziej optymalnych warunków. Jeśli sam czujesz, że temperatura w Twoim salonie wzrosła się o kilka stopni i ledwo da się tam wytrzymać, to uwierz, że Twój klej również to odczuł. Każdy klej do rzęs ma zakres temperatur, w jakich działa najlepiej. A czasami wystarczy kilka stopni, aby klej przestał współpracować.
Nasz klej Lashes PRO Fusion S został zaprojektowany tak, aby działał w bardzo szerokim zakresie temperatur. Zalecana temperatura w pomieszczeniu podczas pracy z tym klejem to 23°C, co ogólnie zapewnia przyjemne warunki pobytu w salonie. Dopuszczalny zakres temperatur, w którycjklej będzie działał tak, jak powinien, to od 18 do 28 stopni Celsjusza.
Jednak w zależności od tego, jakiego rodzaju używasz wartości te mogą się znacząco zmienić, a klej innej marki może odmawiać współpracy nawet już w temperaturze 25-26 stopni Celsjusza.
Pytacie: Dlaczego właściwie klej nie chce kleić w upale?
Odpowiedź: Klej do rzęs już sam z siebie bardzo szybko polimeryzuje - twardnieje - zwykle w ciągu 1-2 sekund. W wysokich temperaturach ten czas znacznie się skraca, a raczej przyspiesza, ponieważ klej polimeryzuje szokowo, a więc - zanim zdążysz przenieść namoczoną rzęsę do oka - klej jest już częściowo utwardzony i nie przykleja się do naturalnej rzęsy .
Co z tym zrobić? Zapewnij optymalną temperaturę w salonie poprzez częstsze wietrzenie pomieszczeń lub klimatyzację. Nie zapominaj też o odpowiednim przechowywaniu kleju. Nieotwarty klej przechowuj w lodówce. Przed pierwszym użyciem pozostaw klej w temperaturze pokojowej na 24 godziny i nigdy nie wkładaj go do lodówki po przebiciu dyszy. Po użyciu dokładnie wyczyść dyszę i przechowuj klej w ciemnym, suchym miejscu, gdzie pozostanie w temperaturze pokojowej.
Temperatura i wilgotność to główne czynniki, które wpływają na trzymanie się rzęs i pracę z klejem. Są naprawdę wysoko na liście priorytetów, bo nawet jeśli będziesz zwracać uwagę na wszystko inne – świeżą kroplę, świetną technikę, błyskawiczną szybkość aplikacji – klientka i tak po 14 dniach wróci do Ciebie z zestawem tak dziurawym jak sito. Jeśli w ogóle uda Ci się, aby klientka wyszła z jakimkolwiek setem rzęs.
Napisałam tutaj: Sztuczne rzęsy, które się trzymają - 5 zasad pracy z klejem.
Punkt numer 2: Winna może być również wilgotność!
Tak, temperatura jest bardzo ważna, ale być może jeszcze ważniejsza jest wilgotność otaczającego powietrza podczas pracy z klejem. Chociaż możesz od razu poczuć temperaturę na skórze, wilgotność powietrza może być głównym problemem a Ty czasami po prostu nie wiesz, czy wilgotność w twoim salonie znacznie wzrosła, czy spadła. Dlatego jeśli chcesz monitorować poziom wilgotności w salonie, polecam zaopatrzenie się w higrometr, który Ci w tym pomoże.
Paradoksalnie to właśnie walka z upałem w pomieszczeniu może ładnie pomóc w walce z wilgocią. Wietrzenie za pomocą otwierania okien zwykle dodaje trochę wilgoci do wnętrza, zaś korzystanie z klimatyzatora pochłania wilgoć.
Zalecana wilgotność względna podczas pracy z klejem Lashes PRO Fusion S to 45 % a dopuszczalny dopuszczalny zakres wilgotności względnej to od 40% do 60%.
Co z tym zrobić? Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której zmagasz się z wysoką wilgotnością przez długi czas lub wielokrotnie, możesz spróbować kupić osuszacz powietrza.
Jeśli z jakiegoś powodu nie masz takiej możliwości, to „powolny” klej, taki jak nasz Lashes PRO Beginner , może być dla Ciebie wyjściem z tej niefortunnej sytuacji. On zasadniczo twardnieje wolniej (1-5 sekund, w porównaniu do standardowych 1-2 sekund), więc nawet jeśli polimeryzacja jest przyspieszona przez wysoką wilgotność otaczającego powietrza, masz większą szansę na zaaplikowanie sztucznej rzęsy w odpowiednim miejscu i stworzenie mocnego połączenia między klejem a rzęsą, zanim całkowicie stwardnieje.
Przy niskiej wilgotności powietrza w pomieszczeniu najwygodniej jest kupić nawilżacz powietrza. Tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą jest np. ożywienie salonu kwiatami doniczkowymi, które będziesz regularnie spryskiwać wodą. Kwiaty będą szczęśliwe, otoczenie będzie przytulne, a Ty nie będziesz już miała problemów z niską wilgotnością powietrza.
Pytacie: Dlaczego wilgotność powietrza jest tak ważna przy przedłużaniu rzęs?
Odpowiedź: Jeśli wilgotność względna jest zbyt wysoka lub zbyt niska, klej nie będzie działał prawidłowo. W pierwszym przypadku będzie on polimeryzował szokowo, a tym samym zmniejszy się przyczepność do naturalnej rzęsy. Krótko mówiąc, twardnieje, zanim zdążysz w ogóle zaaplikować sztuczną rzęsę klientce.
W drugim przypadku wydłuży się czas utwardzania kleju. Na połączenie sztucznej rzęsą będziesz musiała poczekać znacznie dłużej , a nawet po aplikacji może się zdarzyć, że rzęsa zsunie się lub przechyli. Klientka będzie miała słabą retencję i nieestetyczny zestaw rzęs.
Punkt numer 3: Winne są również wpływy otoczenia!
W tym gorącym, żywiołowym sezonie trzeba się spodziewać, że rzęsy będą musiały wytrzymać znacznie więcej niż zwykle. Wszyscy bardziej się pocimy, nakładamy kremy z filtrem, częściej bierzemy prysznic i generalnie – spędzamy więcej czasu w wodzie i to wszystko wpływa na przedłużone rzęsy.
Dlatego przypomnij swoim klientkom 6 zasad, jak prawidłowo dbać o przedłużone rzesy a Ty sama nie zapomnij podczas pracy poświęcić trochę dodatkowego czasu na prawidłowe przygotowanie naturalnych rzęs przed aplikacją tych sztucznych. Dodatkowe kilka minut na fotelu w salonie może dodać klientce kilka dni z pięknymi rzęsami.
Podsumowując, radzę Wam częściej zmieniać kroplę kleju w okresie letnim oraz mieć mocne nerwy i wyrozumiałe klientki. Jeśli przypadkiem praca nie idzie dokładnie tak, jak chcesz, nie zapominaj, że lato minie, zanim się zorientujesz, więc nie złość się z powodu trudności w pracy i raczej spróbuj cieszyć się pięknymi dniami gdy tylko możesz!