Taping jest znany jako metoda stosowana głównie w celu złagodzenia bólu. Ale czy wiesz, że możesz zrobić taping na powiekach? W tym przypadku celem nie jest złagodzenie bólu, ale ułatwienie pracy podczas przedłużania rzęs lub podniesienie nie tylko powiek, ale też pewności siebie. Jak to zrobić? Przeczytacz o tym w artykule!
Dwa powody, dla których warto robić taping powiek
Jak wspomnieliśmy we wstępie, taping powiek można wykonywać z dwóch głównych powodów. Albo przeszkadzają Ci opadające powieki i nie chcesz poddawać się zabiegom chirurgii estetycznej, więc pomagasz sobie specjalną taśmą do górnych powiek, którą teraz możesz znaleźć również w naszej ofercie, albo jesteś profesjonalistą, który przedłuża rzęsy i wykorzysta tę samą taśmę, gdy przyjdzie do Ciebie klientka, która ma opadające powieki, co mogłoby w pewnym stopniu skomplikować Twoją pracę.
Oprócz tej wspomnianej specjalnej taśmy do tapingu powiek podczas pracy w salonie można również użyć szerszej taśmy lub specjalnej japońskiej taśmy Nichiban. Z nimi pracuje się jednak o nieco inaczej niż z opisanymi poniżej bardzo cienkimi taśmami. Z tego powodu zobacz ten artykuł na blogu i naucz się też innych metod tapingu.
Taping powiek w celu ułatwienia przyklejania sztucznych rzęs
Podczas nakładania sztucznych rzęs taśma może pomóc w kilku przypadkach. W zależności od problemu, taśmę można nakleić na różne sposoby. Przed każdym naklejeniem taśmy należy się jednak upewnić, że powieka jest idealnie czysta, czyli że nie ma na niej żadnych kosmetyków ani tłuszczu. Do szybkiego i łatwego demakijażu i oczyszczenia użyj na przykład naszej pianki, która doskonale zadba o okolice oczu i przygotuje je do dalszej pracy.
Naturalne rzęsy rosnące w dół
Z pewnością wiesz, że gdy naturalne rzęsy klientki rosną za bardzo w dół, to czasami nie jest łatwo nałożyć na nie cały zestaw sztucznych rzęs. Zwłaszcza, jeśli w ten sposób rosnące rzęsy znajdują się w wewnętrznym lub zewnętrznym kąciku oka.
W tym przypadku należy na chwilę podnieść nasadę rzęs tak, aby rzęsy nie były skierowane w dół, ale prosto lub w górę. Aby to zrobić, przyklej dwa paski taśmy do powieki, krzyżując je ze sobą. Każdy z nich będzie podnosić jeden kącik powieki. Zawsze najpierw przyklejaj pierwszą połowę taśmy w miejscu bliżej rzęs, a następnie lekko ją naciągnij, jakbyś chciała przykleić ją jak najbliżej brwi i przyklej drugą połowę. Nie należy jednak naciągnąć jej za bardzo, aby nie sprawić klientce dyskomfortu czy nawet bólu. Ponadto klientka musi być w stanie dobrze zamknąć oko pomimo nałożenia taśmy.
Opadające powieki
Innym, stosunkowo bardzo częstym problemem są opadające powieki. Zmagają się z nimi głównie starsze klientki, ale nawet w przypadku młodszych pań genetyka może im pod tym kątem doskwierać.
W takim przypadku będziemy dążyć przede wszystkim do tego, by przy aplikacji kleju i sztucznych rzęs opadająca powieka nam nie przeszkadzała. Należy postępować bardzo podobnie, jak przy pierwszym opisanym problemie, jednak taśmę należy nakleić prosto do góry, nie na krzyż. Krótko mówiąc, pierwszą połowę przyklej do powieki, lekko pociągnij do góry i doklej drugą połowę tak wysoko, jak to możliwe. Również w tym przypadku ważne jest, by wszystko wykonywać delikatnie i bardzo ostrożnie. Jeśli jedna taśma nie wystarczy, można obok niej przykleić drugą, która, podobnie jak pierwsza, będzie skierowana prosto w górę (tu nie ma powodu, aby krzyżować taśmy).
Mrugające lub niedomknięte oczy
Niektóre klientki mogą mieć trudności z całkowitym zamknięciem oczu i utrzymaniem ich zamkniętych przez cały czas trwania zabiegu przedłużania rzęs. Ewentualnie może się zdarzyć, że klientka ma tendencję do ciągłego mrugania. Także w takich przypadkach pomocny będzie taping.
Ten problem najbardziej różni się od dwóch pierwszych, ponieważ nie będziemy robić tapingu powieki w kierunku do góry, ale dokładnie odwrotnie. Potrzebujemy bowiem całkowicie zamknąć powiekę lub utrzymać ją w bezruchu. Przyklej pierwszą jedną trzecią część taśmy do powieki tuż nad rzęsami, przeciągnij taśmę przez rzęsy i przyklej pozostałą część pod oczami lub na płatku pod oczy. W tym momencie rzęsy doklejaj wszędzie tam, gdzie taśma nie przeszkadza, a następnie po prostu odklej taśmę i nałóż resztę rzęs bez niej lub przyklej ją kawałek obok.
Taping powiek zamiast operacji lub liftingu
Taśma do tapingu może bardzo łatwo rozwiązać problem opadających powiek, ale może nawet pomóc tym, którzy mają kształt powieki bez fałd - czyli monolityczny (ten kształt oka jest szczególnie powszechny wśród Azjatów). Ponadto w większości przypadków oczy nie są w 100% symetryczne. Na przykład jedna powieka może być bardziej opadnięta niż druga i nawet jeśli różnica jest minimalna, może się wydawać, że jedno oko jest większe od drugiego, choć tak nie jest. Ze wszystkimi wyżej wymienionymi problemami mogliby poradzić sobie chirurdzy plastyczni, ale nie każda z nas chce dobrowolnie iść pod nóż. Wypróbuj więc lifting powiek przy pomocy taśmy!
Ciekawostka: Pierwotne korzenie tapingu powiek sięgają lat 70. ubiegłego wieku. W tym czasie w Japonii zaczęły pojawiać się pierwsze taśmy i kleje do powiek, których Japończycy używali do wizualnego powiększania oczu. Ludzie z dużymi oczami byli bowiem uważani za bardziej pewnych siebie i otwartych. Moda ta wywodzi się z japońskiej koncepcji ninsō, czyli sztuki czytania z twarzy, w której kształt i wielkość oczu determinują cechy osobowości.
W dzisiejszych czasach osobowość nie jest już określana na podstawie oczu, ale trend tapingu powiek jest nadal popularny.
Chociaż taśma nie zatrzyma starzenia i, na przykład, nie pomoże definitywnie w przypadku opadających powiek, jej prosta aplikacja może przynajmniej wizualnie powiększyć i odmłodzić oczy. Na powieki z tapingiem można potem nałożyć cień do powiek i zrobić kreski, które wreszcie znowu będą doskonale widoczne, ponieważ opadająca powieka nie będzie już przeszkadzać.
Przyjrzyjmy się, jak prawidłowo zrobić taping powieki:
- Pierwszym krokiem jest przygotowanie powieki. Konieczne jest, aby na powiece nie było żadnego kosmetyku (na przykład makijażu, pudru lub cieni do powiek) i aby powieka nie była tłusta. Wszystko to zmniejszyłoby trwałość taśmy. Zwilż płatek kosmetyczny tonikiem lub ulubionym płynem do demakijażu (bezolejowym) i dokładnie oczyść powiekę.
- Następnie weź do ręki pęsętę i złap nią jeden kawałek taśmy, który chcesz przykleić do powieki. Ewentualnie, jeśli źle pracuje Ci się pęsętą, chwyć taśmę między palce lub przeczytaj artykuł, który szczegółowo poświęcony jest pęsetom i pracy z nimi.
- Następnie znajdź miejsce, gdzie przykleić taśmę. Zasada jest prosta - przyklej taśmę tuż nad miejscem, w którym chcesz utworzyć nowy fałd powieki. Pasek umieść dokładnie wzdłuż pożądanej fałdy (wypukła część taśmy będzie skierowana do góry). Jeśli chcesz podnieść powiekę głównie w wewnętrznym kąciku, przyklej taśmę bliżej wewnętrznego kącika oka. Jeśli jednak bardziej męczy Cię powieka opadająca w zewnętrznym kąciku, przyklej taśmę bliżej zewnętrznego kącika.
- Po zidentyfikowaniu właściwego miejsca, delikatnie połóż taśmę na powiece i delikatnie dociśnij, aby upewnić się, że przykleiła się na całej swojej długości. I gotowe. Teraz wystarczy już tylko spojrzeć w lustro i podziwiać zupełnie nowe spojrzenie.
Jakiej taśmy użyć do tapingu górnych powiek?
Powyżej opisaliśmy kilka sposobów dotyczących tapingu powiek, ale nie omówiliśmy, czego dokładnie do tego potrzebujemy. Do wszystkich sposobów tapingu powiek należy używać specjalnych taśm, które są delikatne dla cienkiej i wrażliwej skóry oraz bardzo łatwe w aplikacji i usuwaniu. W naszym sklepie internetowym można znaleźć opakowanie 600 sztuk taśmy, która jest w praktycznym cielistym kolorze. Można ich używać do ułatwienia sobie pracy, ale też zamiast operacji plastycznej, ponieważ wcale nie widać, że coś jest do powieki przyklejone.