Chcesz mieć imponujące portfolio pięknych przedłużonych rzęs na Instagramie, ale nie udaje Ci się zrobić ładnych zdjęć pod odpowiednim kątem? W takim razie dobrze trafiłaś! Mam dla Ciebie cały szereg rad i sugestii, które pozwolą Ci zrobić doskonałe ujęcia, które przyniosą Ci podziw innych stylistek rzęs i zachęcą nowe klientki.
1. Jakości kąt nie zastąpi
Wydaje się to całkowicie logiczne, ale chociaż dobre zdjęcie może ukryć drobne niedociągnięcia, nie poprawi w magiczny sposób nieładnego przedłużenia. Dlatego zawsze podczas przedłużania rzęs staraj się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Nie tylko klientka na to zasługuje, ale także pomoże Ci to w budowaniu prestiżu i dobrej reputacji.
Tak nie wygląda dobrze wykonana praca. ->
Nie zapomnij, że: Ostateczny efekt i wygląd sztucznych rzęs zawsze będą w pewnym stopniu zależały od materiałów, czasu i osoby, której rzęsy robisz. „Zwykłe" przedłużenie rzęs – czyli to, gdy do salonu przychodzi zwykła klientka, która płaci za usługę a Ty wiesz, że po niej przyjdą jeszcze trzy kolejne − zawsze będzie się różnić od zdjęć z piękną modelką, którą sama wybierzesz, której poświęcisz wystarczająco dużo czasu i użyjesz najlepszych materiałów. Ale w obu przypadkach zawsze staraj się zrobić maksimum.
2. Zanim weźmiesz aparat do ręki...
Nie ma znaczenia, czy kupiłaś drogi aparat, czy zadowalasz się aparatem w swoim telefonie. Zawsze przed robieniem zdjęć upewnij się, że masz idealnie czysty obiektyw. Podczas robienia zdjęć możesz nie zauważyć zamglonej, brudnej lub tłustej soczewki aparatu. Dopiero przy sprawdzaniu zrobionych zdjęć zobaczysz, że zainwestowałaś swój czas i energię w coś, co jest bezużyteczne. A to ogromna szkoda z powodu tak drobnej rzeczy! Jedyne akceptowalne zdjęcia to te idealnie ostre.
<- Zanieczyszczona soczewka aparatu może zepsuć całą pracę.
3. Spójny JOS
Sukces zdjęć opiera się na trzech podstawowych filarach − jakości, ostrości i stylu. To wszystko razem musisz w mediach społecznościowych przekazywać swoim obserwującym w spójny i systematyczny sposób. Nie bój się czerpać inspiracji z kont liderów branży, których podziwiasz i którzy Twoim zdaniem mają zdjęcia i prace na najwyższym poziomie.
4. Dobre oświetlenie wykona za Ciebie połowę roboty
Zawsze fotografuj rzęsy w najlepszym możliwym świetle. Nie jest przesadą stwierdzenie, że bez odpowiedniego światła nigdy nie można oczekiwać dobrej jakości i ładnego zdjęcia. Jeśli nie masz odpowiedniej lampy do robienia zdjęć we wnętrzach, np. lampy Glamcore lub lampy pierścieniowej LED, nie wahaj się polegać na dobrym naturalnym świetle!
Lampa pierścieniowa LED, czyli „ring light", jest bardzo popularna w branży kosmetycznej. ->
5. Zbyt dużo światła nie jest dobre
Im więcej światła, tym lepiej? To nie ma tutaj zastosowania! Kierunek źródła światła jest prawie tak samo ważny, jak samo oświetlenie. Nie chcesz przecież ani oświetlić modelki do półślepoty, ani spowodować niepożądanych cieni (całe oko nie powinno być w ciemności, nawet częściowo nie może być przykryte cieniem nosa itp.).
6. Kąt fotografowania
Zwróć uwagę na kąt, pod jakim fotografujesz rzęsy. Najbardziej wdzięczny jest widok na rzęsy z góry. Podkreśla pełnię zestawu i idealną linię rzęs. Jeśli fotografujesz rzęsy od dołu, będą widoczne nawet te najmniejsze niedoskonałości, a więc na taki kąt decydują się najczęściej tylko ci najlepsi w branży. Nie oznacza to, że powinnaś go unikać, ale pamiętaj o zasadzie numer jeden − jakość twojej pracy tutaj określi też jakość zdjęcia. Zdjęcia rzęs robione na wprost to przysłowiowy złoty środek, gdy wszyscy mogą docenić udane przedłużenie i odpowiednio dobraną stylizację rzęs.
Rada z praktyki: Powiedz swojej modelce, aby zawsze patrzyła prosto przed siebie, a nie w obiektyw, niezależnie od tego, pod jakim kątem pstrykasz zdjęcie. Jest to bardzo ważne w przypadku zdjęć całej twarzy, ponieważ w przeciwnym razie zdjęcia mogą robić wrażenie, że modelka ma lekkiego zeza, choć tak wcale nie jest.
7. Piękna modelka, jeszcze piękniejsze zdjęcie
Przykłady pięknej pracy zawsze bardziej się wyróżnią na uroczych modelkach (zdrowa skóra, ładne oczy...).
I chociaż podczas robienia zdjęć skupiasz się na idealnym uchwyceniu przedłużonych rzęs, nie zapomnij, że zdjęcie powinno być pochlebne także dla modelki. Zapomnij o kącie, w którym dominuje widok do dziurki nosa lub widoczne są drobne włoski nad górną wargą. Ona będzie Ci za to wdzięczna, a zdjęcie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne!
Ważne: Nie zapomnij, by zawsze poprosić modelkę o zgodę na zrobienie i wykorzystanie zdjęcia, nawet na piśmie. Chroń swój czas i inwestycje poczynione w celu uzyskania pięknych zdjęć.
-> Nie zapomnij, że zdjęcie powinno pochlebiać także modelce.
Myśl o tym, że: Pierwszą rzeczą, która powinna wyróżniać się na zdjęciu, jest twoja praca, więc nie musisz zawracać sobie głowy wymyślnym makijażem twarzy i oczu modelki. W przypadku close-upów (ujęć rzęs z bliska) ważne jest, aby rzęsy były pięknie rozczesane i czyste. Jeśli chcesz za wszelką cenę mieć jakiś makijaż, wybierz makijaż naturalny. Lekko uzupełnij brwi, koloryt skóry ujednolić kremem i konturowanie zrób tylko minimalistyczne. Im bardziej naturalnie, tym lepiej.
8. Nikt nie chce widzieć na czerwono
Uważaj na podrażnione i zaczerwienione oczy. Może się zdarzyć, że klientka ma po przedłużaniu rzęs zaczerwienione białka oczu. Na zdjęciu nie wygląda to jednak wcale ładnie. Zaproponuj modelce krople do oczu, aby ukoić i nawilżyć oczy. Daj jej chwilę odpoczynku na leżance z zamkniętymi powiekami, a zobaczysz, że oczy na zdjęciach będą jej lśnić.
9. Im więcej zdjęć, tym większa szansa na perfekcję
Rób dużo zdjęć! Przed przedłużaniem, w trakcie i po przedłużaniu. Nie bój się poprosić modelkę, by zmieniała wyraz twarzy. Zrelaksowana twarz, uśmiech i zmiana kąta zapewnią, że będzie z czego wybierać, a ponadto można również zrobić kolaż „przed i po”, zdecydować, czy chcesz zaprezentować zbliżenie rzęs, czy całą twarz. To jak najbardziej w porządku, jeśli z jednej stylizacji masz nawet kilkadziesiąt zdjęć. Przynajmniej masz pewność, że wybierzesz z nich naprawdę te najlepsze.
10. To, co znajduje się z tyłu, jest tak samo ważne jak to, co znajduje się z przodu
Skup się na szczegółach, ale także na tle i otoczeniu zdjęcia. Nieuczesane rzęsy to błąd debiutanta (zawsze przy pomocy szczoteczki dokładnie je rozczesz, by były puszyste, równe i bogate), zabłąkana rzęsa na policzku, rozczochrane brwi, rozmazane resztki makijażu pod oczami lub bałagan w tle zdjęcia (nawet jeśli jest nieostry) to po prostu niepotrzebny wstyd, który potrafi zepsuć całe zdjęcie.
To jest zdjęcie, na którym artysta rzęs myśli o wszystkich szczegółach. ->
11. Nadaj swoim zdjęciom głębię
Chyba już wszystkie nowoczesne smartfony umożliwiają poprzez dotknięcie wyświetlacza ustawienie ostrości w konkretnym punkcie zdjęcia i rozmycie najdalszego punktu. A więc możesz mieć idealnie ostre rzęsy, a jednocześnie seksownie rozmyte tło. Nie bój się z tego korzystać i pobaw się ustawieniami. Możesz na przykład celowo podkreślić długość lub podkręcenie rzęs.
Jak to zrobić: Robiąc zdjęcie, zadaj sobie pytanie: „Co chcę, by było widoczne na tym zdjęciu? Idealne nałożenie, linie, stylizacja, krzywizna...?". Następnie, zależnie od tego, zmieniaj i dostosowuj kąt fotografowania, odległość, ustawienie aparatu i ostrość.
12. Edycja zdjęć
Staraj się minimalnie ingerować w zdjęcie i łukiem omijaj jakiekolwiek filtry. Przed opublikowaniem zdjęcia można lekko poprawić kontrast, światła i cienie, ale nie należy robić żadnych dużych ani drastycznych zmian. Jeśli klientka ma nieładną skórę, bardzo zaczerwienioną lub z pryszczami, to lepiej zrób zbliżenie oka, zamiast próbować retuszować skórę.
Trzymaj się z dala od pozbawionych sensu kolaży, w których pojawia się pięć razy jedno zdjęcie oka. Nie wiem, kto to wymyślił, ale jest to nieprofesjonalne i niczemu nie służy. ->
Może się przydać: Po każdej sesji zrób notatki dotyczące wyboru najbardziej udanych zdjęć, jakich długości i jakiej stylizacji/mapy rzęs użyłaś oraz jakich materiałów. Gdy zdjęcia będą się gromadzić, będziesz wdzięczna za te notatki.
13. Daj znać, kim jesteś i z kim pracujesz
Przed opublikowaniem nie zapomnij na zdjęciu swojej stylizacji umieścić „podpisu" (nazwy swojego profilu, na przykład @lashespro_shop) i logo Lashes PRO, jeśli pracujesz z naszymi produktami. Nie używaj dużych i pogrubionych znaków wodnych, bardziej prawdopodobne jest, że więcej osób będzie rozczarowanych szczegółem zdjęcia popsutego znakiem wodnym, niż gdyby ktoś prezentował Twoją pracę jako swoją.
Rada na początek: Jeśli zamierzasz wykorzystać zdjęcie na Instagramie, wybierz w aparacie kwadratowy format (1:1), pomoże Ci to, szczególnie na początku, w wyłapaniu kompozycji.
14. Bonus dla perfekcjonistek: Zasada trójpodziału i specjalne soczewki
Jeśli chcesz uzyskać dobrą kompozycję, możesz wykorzystać tak zwaną zasadę trójpodziału. W momencie, gdy na wyświetlaczu łapiesz ujęcie, wyobraź sobie, że obraz jest podzielony na dziewięć równych kwadratów (ta siatka pokazuje się automatycznie, nawet jeśli chcesz opublikować zdjęcie na Instagramie i masz możliwość jego przybliżania /oddalania lub możesz ją również ustawić w większości aparatów smartfonów). Ważne jest, aby to, czemu chcesz poświęcić więcej uwagi (linia rzęs, oko), znajdowało się na przecięciu tych kwadratów.
Wykorzystanie specjalnych soczewek może spodobać się tym, którzy lubią się bardziej pobawić i są kreatywni. Na rynku dostępne są soczewki w zestawach, w których każda ma nieco inną cechę (nadają zdjęciom określone efekty). Na smartfonie mocowane są za pomocą specjalnego uchwytu i są najczęściej używane do robienia zdjęć makro.
Teraz już wiesz, jak to zrobić, a ja nie mogę się doczekać, aż udostępnisz prezentacje swojej pracy na swoich profilach. Nie zapomnij oznaczyć nas @lashespro_shop, abym mogła zobaczyć, jak radzisz sobie z naszymi produktami!