Przedłużanie górnych rzęs nie jest już nowością, ale jeżeli chcesz iść z duchem czasu, musisz stale uczyć się czegoś nowego, aby móc sprostać także nietradycyjnym życzeniom swoich klientek. Bez względu na to, jakie jest Twoje zdanie na temat trendów. Dziś przyjrzymy się bowiem stosunkowo kontrowersyjnemu tematowi, jakim jest przedłużanie rzęs na dolnej powiece. W niniejszym artykule omówimy zalety i mankamentz przedłużania tych rzęs oraz zdradzę, kto powinien ich unikać.
Zasada przedłużania dolnych rzęs jest taka sama jak w przypadku górnych - pojedyncze sztuczne rzęsy są klasycznie nakładane na naturalne. I jaki jest rezultat? Sztuczne dolne rzęsy zapewniają bardziej dramatyczny i urzekający wygląd, który podkreśla oczy, a jeśli są prawidłowo wykonane, pięknie je oprawiają i dodają głębi, nie wyglądając przy tym nieestetycznie lub przesadnie. Utrzymują się one znacznie krócej niż sztuczne rzęsy na górnej powiece, więc każda klientka musi rozważyć, czy naprawdę chce je mieć, czy też może się bez nich obejść.
Dla kogo odpowiednie jest przedłużanie dolnych rzęs?
Sztuczne dolne rzęsy można stosować u prawie wszystkich klientek, ale następujące trzy typy klientek pokochają je bardziej niż ktokolwiek inny:
Klientki pragnące największej objętości
Są klientki, które na co dzień noszą mega objętościowe rzęsy 8D lub nawet bogatsze. Niektórym może się to w efekcie wydawać, że to jednak za dużo, ale niestety przekonują się o tym dopiero po naklejeniu całego zestawu. No i właśnie w tym przypadku sztuczne dolne rzęsy ratują sytuację! Po nałożeniu dolnych rzęs można przynajmniej trochę zrównoważyć dramatyzm tych górnych i razem będą wyglądać po prostu w sam raz.
Dolne rzęsy są idealnym dodatkiem do poniższych ekstrawaganckich map rzęs:
- Anime lashes
- Mapa rzęs Kim K
- Mapa rzęs Dolly
Klientki, które nie potrafią zrezygnować z tuszu do rzęs
Niektórym klientkom, które mają przedłużone górne rzęsy, przeszkadza fakt, że dolne rzęsy są niewyraźne i po prostu czegoś im brakuje. Dlatego nakładają na dolne rzęsy tusz, który następnie muszą bardzo ostrożnie usuwać. I o tym niestety niektóre klientki nie myślą, co więcej, używają płynów do demakijażu na bazie oleju, które są dla sztucznych górnych rzęs czystym złem. A więc właśnie także dla tych klientek sztuczne rzęsy na dolnej powiece są bardzo wskazane, ponieważ nie będą już odczuwać potrzeby używania tuszu do rzęs.
Klientki, które chcą mieć idealne rzęsy na jakieś specjalne wydarzenie
Sztuczne dolne rzęsy są doskonałym wyborem również dla tych klientek, które wybierają się na ważne wydarzenie i chcą, aby ich oczy i rzęsy wyglądały po prostu idealnie. Docenią je na przykład panny młode, które często nie mogą oprzeć się emocjom, mogą pojawić się łzy szczęścia, a sztuczne rzęsy uchronią je przed niechcianymi czarnymi smugami pod oczami. Ponadto na zdjęciach ślubnych oczy ze sztucznymi rzęsami będą wyglądać po prostu bosko.
Ponadto przychodzą mi na myśl klientki, które właśnie szykują się na bale, gale lub inne uroczyste wydarzenia. Dolne rzęsy dodają oczom głębi, która zachwyca na pierwszy rzut oka, ale co najważniejsze, przez cały wieczór nienagannie będą się trzymać. Doskonale nadają się również do profesjonalnych sesji zdjęciowych, takich jak edytoriale modowe lub portrety, w których każdy szczegół odgrywa dużą rolę.
Kto powinien unikać sztucznych dolnych rzęs?
Tak jak istnieją grupy klientek, dla których sztuczne dolne rzęsy są wskazane, tak istnieje również grupa klientek, którym nigdy nie poleciłabym przedłużania dolnych rzęs. Jeżeli klientki mają naprawdę krótkie, cienkie i rzadkie dolne rzęsy, lepiej pozostawić je bez sztucznych rzęs, aby ich jeszcze bardziej nie osłabić. Przedłużenie mogłoby jeszcze bardziej podkreślić ich braki, a w dodatku retencja byłaby bardzo krótka.
Ponadto, rzęsy te nie są odpowiednie dla klientek, których dolne rzęsy skierowane są prosto w górę - mogłyby one zakłócać pole widzenia, co nie byłoby przyjemne.
Do rezygnacji z nich trzeba przekonać także dojrzalsze klientki, które mają lekko opadające powieki, bo dolne rzęsy mogłyby to negatywnie podkreślić.
Jakie sztuczne rzęsy wybrać?
Aby uzyskać naturalny efekt, dolne rzęsy powinny być mniej podkręcone niż górne. W przypadku dolnych rzęs powinien więc wystarczyć skręt A (lub J), B lub co najwyżej C.
Jeśli zaś chodzi o długość, zalecałabym stosowanie krótszych rzęs w zakresie 4-7 mm. Ponieważ gdyby były zbyt długie, wyglądałyby na przesadzone. Natomiast idealna średnica to około 0,5-0,10 mm, w zależności od życzeń klientki.
Należy jednak pamiętać, że w przypadku dolnych rzęs obowiązują podobne zasady, co w przypadku górnych rzęs: ważne jest, aby przedłużanie nie powodowało zbyt dużego obciążenia dla rzęs, a sztuczne rzęsy nie powodowały nieprzyjemnego uczucia napięcia lub dyskomfortu.
Jak nakładać sztuczne rzęsy na rzęsy na dolnej powiece?
1. Zabezpieczenie górnych rzęs
Najpierw należy zabezpieczyć górne rzęsy, aby nie przeszkadzały. Użyj na przykład super taśmy 3M i naklej ją na wszystkich górnych rzęsach kierując w górę aż do powieki. Nie zalecam stosowania bardzo mocnych taśm klejących, ani żelowych podkładek, które miałyby negatywny wpływ na retencję górnych rzęs. Ewentualnie można spróbować klasycznego tapingu - wystarczy unieść górną powiekę, zabezpieczyć ją taśmą i pozostawić rzęsy wolne. Jeżeli rzęsy na górnej powiecie nie będą opadać i nie będą przeszkadzać, spokojnie można obejść się bez ich przyklejania.
2. Przygotowanie dolnych rzęs
Pod dolne rzęsy umieść żelowe podkładki lub naklej miękką taśmę. Jeżeli klientka ma worki pod oczami, użyj dla jej wygody tylko bardzo cienkiej taśmy lub bardziej elastycznych podkładek.
WAŻNE: Pamiętaj, że sztuczne rzęsy powinny być zawsze nakładane przy zamkniętych oczach klientki. Nigdy nie przyklejaj rzęs do dolnej powieki, gdy klientka ma otwarte oczy - opary kleju mogłyby wywołać podrażnienie lub reakcję alergiczną.
3. Przygotowanie sztucznych rzęs
Sztuczne rzęsy do dolnych rzęs przykleja się w sposób lustrzany do tych górnych. Tym razem końcówka sztucznej rzęsy będzie skierowana w dół w kierunku naskórka i w górę w Twoim kierunku, tak jak w przypadku nakładania górnych rzęs. Aby ułatwić sobie pracę, warto pasek rzęs położyć sobie na powierzchni roboczej do góry nogami. By nie musieć się już zastanawiać nad tym, w jaki sposób rzęsa powinna być skierowana.
4. Nałóż warstwę bazową
Dolne rzęsy oczyść pianką do mycia i nałóż primer.
5. Aplikacja
Teraz czas na to, co znasz bardzo dobrze - odizolowanie naturalnej rzęsy jedną pęsetą i przyklejenie sztucznej rzęsy drugą pęsetą. Także w tym przypadku krótsze rzęsy przyklejaj w wewnętrznych kącikach, a najdłuższe w zewnętrznych kącikach. Można się na przykład zainspirować poniższą lash mapą:
6. Sprawdzenie
Po wykonaniu całego zestawu rzęsy jeszcze dokładnie sprawdź. Upewnij się, że nie są sklejone i że wszystkie rzęsy trzymają się mocno na swoim miejscu. Cały proces nakładania sztucznych dolnych rzęs zajmuje znacznie mniej czasu niż rzęs na górnej powiece, szacuję, że skończysz w około 30 minut.
Jak długo sztuczne rzęsy utrzymują się na dolnych rzęsach?
Jak wspomniałam na początku, niestety długa retencja nie jest tym, czym mogą pochwalić się sztuczne rzęsy na dolnej powiece - przedłużenie utrzyma się zaledwie 1-2 tygodnie. Kiedy klientki pocierają oczy, dolne rzęsy są zwykle pierwsze, które odpadają!
Właśnie dlatego tak niewiele stylistek rzęs je proponuje. W każdym razie Ty możesz dzięki temu uzyskać dużą przewagę konkurencyjną nad innymi. Pamiętaj tylko, że musisz swoje klientki ostrzec o krótszej trwałości, aby po dwóch tygodniach zirytowane nie żądały natychmiastowego naklejenia nowych rzęs.
A więc jak to wygląda z sztucznymi dolnymi rzęsami u Ciebie? Czy oferujesz je klientkom, czy wolisz tego nie robić? Jestem ciekawa Twojej opinii! Napisz do mnie na Facebook, możesz dołączyć też zdjęcie wykonanej stylizacji.
Interesuje Cię więcej na temat przedłużania rzęs ? Zainspiruj się także innymi artykułami na blogu Lashes PRO:
- Przewodnik po kolorowych rzęsach
- Jak pracować ze sztucznymi rzęsami ze skrętem typu L?
- Jak postępować przy uzupełnianiu sztucznych rzęs?
- Jakie istnieją typy rzęs objętościowych w gotowych wachlarzykach?
Źródła zdjęć: