Choć zarówno ja jak i klientki zawsze mamy nadzieję, że nastąpi to jak najpóźniej, to i tak jest to nieuniknione – dzień, w którym trzeba będzie usunąć wszystkie sztuczne rzęsy. Jak zrobić to dobrze, efektywnie i jak najprzyjemniej?
Perfekcyjna praca przy przygotowaniu, klejeniu i pielęgnacji to czynniki, które są kluczowe dla jak najdłuższej trwałości permanentnych rzęs. Co klej złączył, człowiek niech nie rozdziela, ale zawsze nadejdzie dzień, gdy trzeba stare sztuczne rzęsy kompletnie usunąć i przykleić nowe, ewentualnie ich wymaganą korektę lub zakończyć noszenie sztucznych rzęs na życzenie klientki. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do sytuacji, w której u klientki wystąpi reakcja alergiczna na klej i jedynym rozwiązaniem będzie usunięcie sztucznych rzęs. Aby zdejmowanie sztucznych rzęs szło łatwo i abym niepotrzebnie nie ciągnęła klientki, zdaję się na żelowy Remover Lashes PRO, który znacznie ułatwia mi pracę.
Moja wskazówka: Dlaczego rzęsy się nie trzymają? Przypomnij sobie te 5 zasad pracy z klejem, o których pisałem tutaj .
Jak to zrobić?
Praca z removerem jest łatwa, omówię teraz, jak prawidłowo z nim postępować podczas usuwania rzęs. Uwaga - podczas całego procesu usuwania klientka musi mieć zamknięte oczy.
Będziemy potrzebować:
- Pomimo iż remover jest przyjazny dla skóry, dobrze jest zawsze używać płatków pod oczy, aby okolica oka była jak najbardziej chroniona.
- Za pomocą pompki wyciśnij na mikroszczoteczkę małą ilość removera i nanieś go na klejone połączenie do cebulek rzęs.
- Pozostaw remover na około 3 minuty. Jeśli to nie wystarczy, możesz nieco wydłużyć czas jego działania.
- Po upływie potrzebnego czasu zacznij usuwać rzęsy pocierając je suchą mikroszczoteczką lub wachlarzyki za pomocą pęsety złap i delikatnie zdejmij. Sztuczne rzęsy powinny schodzić prawie same, ale bądź bardzo delikatna i ostrożna i nigdy nie ciągnij klientki.
- Po usunięciu rzęs upewnij się, że zostały usunięte również wszystkie pozostałości kleju. Następnie oczyść naturalne rzęsy i przepłucz je czystą wodą.
Wskazówka praktyczna: W precyzyjnym doczyszczeniu rzęs pomoże Ci pianka do rzęs, która nadaje się również do regularnej pielęgnacji permanentnych rzęs.
Jak działa remover?
Do usuwania make-upu mamy produkty do demakijażu, lakier na paznokciach usuwamy zmywaczem zaś, klej do rzęs usuwa się specjalnym removerem. Przeznaczony jest do skutecznego usuwania połączeń między naturalnymi i sztucznymi rzęsami bez bolesnego ciągnięcia, rozrywania czy wyrywania. Dodatkowo jego innowacyjna formuła gwarantuje maksymalne bezpieczne stosowanie nawet w wrażliwych obszarach wokół oczu . Dzięki removerowi wizyta u stylistki rzęs będzie przyjemna nie tylko podczas naklejania nowych rzęs ale również podczas usuwania starych rzęs, co jest procesem, którego klientki się obawiają z powodu strachu przed bólem.
Remover to obok dobrej jakości kleju i primera kolejna niezastąpiona buteleczka w moim kosmetycznym kuferku i wierzę, że polubisz go tak samo jak ja.
Napisz mi też na Facebook i podziel się swoimi doświdczeniami z removerem.